Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Neill imzayı attı!

4 posters
YazarMesaj
orhanbaba95
Üye
Üye
orhanbaba95

Rep Gücü : 0

Neill imzayı attı! Empty
MesajKonu: Neill imzayı attı!   Neill imzayı attı! EmptySalı Ocak 19, 2010 1:55 pm

Galatasaray, İngiltere'nin Everton takımından transfer ettiği Avustralyalı futbolcu Lucas Neill ile 1.5 yıllık sözleşme imzaladı.

Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Merkezi'nde gerçekleştirilen imza töreninde Lucas Neill'in yanı sıra Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ali Haşhaş, Futbol Takımı İdari Menajeri Cenk Ergün, sarı kırmızılı takımın eski futbolcularından Muzaffer Sipahi de hazır bulundu.

İmza töreninde ilk olarak söz alan Ali Haşhaş, uzun süredir transferi için çalıştıkları Lucas Neill'i kulübe kazandırdıkları için çok mutlu olduklarını söyledi. Haşhaş, "Haldun Üstünel ve Murat Yalçındağ'a bu transfer çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Yeni transfer Lucas Neill ise, 15 senedir İngiltere'de oynadığını belirterek, "Galatasaray gibi muhteşem bir kulüpten de böyle bir teklif gelince kabul ettim. Buna kendimizi hazırlamıştık" ifadelerini kullandı.

İstanbul'a adaptasyon süresinin kısa süreceğini inandığını belirten Neill, "Kewell gibi çok yakın bir akadaşım var. Antrenörümüz Neeskens bir arkadaş gibi. Hiçbir zorluk çekeceğimizi düşünmüyorum. Şu anda ben burdayım. Benim 1.5 senelik bir kontratım var. Kewell'ın Galatasaray hakkında ne kadar olumlu yorumları olduğunu biliyorum. Umarım burda kalması yönünde benim de bir etkim olur" diye konuştu.

Galatasaray'da Kewell'ın dışında birçok tanıdığı futbolcunun olduğunu söyleyen Lucas Neill, "Sabri, Leo Franco, Elano, Nonda ve kaptanımız Arda'yı tanıyorum. Tugay Kerimoğlu çok değer verdiğim bir insan ve o da çok iyi yorumlar yaptı. Graeme Sonuess'ı ve bayrak dikme olayını iyi biliyorum. Souness'ın ne kadar Galatasaray için önemli olduğunu biliyorum. Ben de belki farklı bir şeyler yaratabilirim. Bunun parçası olmaktan memnun olurum" ifadesini kullandı.

Neill oynadığı bölge ile ilgili, "Defans yapmayı çok seviyorum. Topla oynamayı ve oyun kurmayı da çok seviyorum. Bu özelliklerim Galatasaray'a da olumlu yansıyacaktır. Benim için önemli olan ilk 11'de oynamak. Forvet oynatılırsa orda da oynarım, ama defans oyuncusuyum. Savunmanın her yerinde oynayabilirim" dedi.

Neill, Süper Lig ile ilgili ise şunları söyledi: "Öncelikle emeklilik konusunu düşünmüyorum. Türkiye Ligi'nin çok sert ve kaliteli olduğunu İngiltere'de de söylüyorlar. Türkiye Ligi'ni Harry Kewell'dan dolayı da takip ediyordum. Galatasaray İngiltere'de de çok tanınan bir kulüp hatta Avrupa'da çok sevilen ve takip edilen bir takım. Buraya gelememde onun da etkisi çok büyük oldu. Şimdi bu takımın bir parçası olduğum için çok mutluyum."

Daha sonra 12 numaralı formasını eski futbolcu Muzaffer Sipahi'nin elinden alan Neill, yeni forması ile basın mensuplarına poz verdi. Kendisini 1.5 yıllığına Galatasaraylı yapan sözleşmeyi imzalayan Neill, son olarak taraftarlara, "Şampiyon Galatasaray" mesajını gönderdi.
Jr.Die-*
Admin
Admin
Jr.Die-*

Rep Gücü : 40038

Neill imzayı attı! Empty
MesajKonu: Geri: Neill imzayı attı!   Neill imzayı attı! EmptyCuma Şub. 05, 2010 11:11 pm

Tesekkurler.
http://Forumexpert.Tk
pokekaan
Üye
Üye
pokekaan

Rep Gücü : 10

Neill imzayı attı! Empty
MesajKonu: Geri: Neill imzayı attı!   Neill imzayı attı! EmptyC.tesi Şub. 06, 2010 12:06 pm

Paylaşım İçin Sağol!!!
https://forumexpert.yetkinforum.com
Jr.Die-*
Admin
Admin
Jr.Die-*

Rep Gücü : 40038

Neill imzayı attı! Empty
MesajKonu: Geri: Neill imzayı attı!   Neill imzayı attı! EmptyPaz Şub. 07, 2010 2:33 am

Tesekkurler.
http://Forumexpert.Tk
MONK
Üye
Üye
MONK

Rep Gücü : 60

Neill imzayı attı! Empty
MesajKonu: Geri: Neill imzayı attı!   Neill imzayı attı! EmptyPtsi Haz. 07, 2010 11:41 am

PAYLAŞIM İÇİN SAOL
https://forumexpert.yetkinforum.com

Neill imzayı attı!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Neill İstanbul'da!
» Ulubatlı Lucas Neill!
» Lucas Neill Makukula kapıştı