Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Köyün İmamı

YazarMesaj
Limoni
Üye
Üye
Limoni

Rep Gücü : 15034

Köyün İmamı Empty
MesajKonu: Köyün İmamı   Köyün İmamı EmptyPtsi Haz. 14, 2010 10:44 am

Trabzonda bir köyün imamı bir gün bir köylü kadını gözüne kestirmiş. Kafaya koymuş ben bunlar birlikte olucağım demiş. Birgün gitmiş kadınla konuşmaya "Ben artık dayanamıyorum benle birlikte ol seni istiyorum demiş" Kadın durmuş düşünmüş " 3 şartım olucak 3ünüde tamamlarsan senle birlikte olurum" demiş. Imam "söyle birinci şartını ne olursa olsun yaparım" demiş. Kadın " cemaatin önünde içeceksin" demiş. Imam " olurmu öyle şey ben koskoca imamım itibarım var" falan filan demiş ama sonunda kabul etmiş.

Bir cuma namaz çıkışında toplamış cemaati önüne " ey cemaat bugüne kadar size ne yapılacağını gösterdim durdum. şimdide sizin için ne yapmamanız gerektiğini gösteriyorum" demiş, başlamış cemaatin önünde demlenmeye. O akşam kadının kocası gitmiş karısına " yav , bizim köyün imamı ne mübarek adam sırf biz ne yapmıycağımızı bilelim diye önümüzde içki içti" demiş. Kadın içinden " gitti amın 3 te 1i" diye geçirmiş.

Ertesi gün imam gelmiş kadına "söyle 2. isteğin nedir" demiş. Kadın "cemaate karşı pantalonunu indiriceksin gösterceksin ne var ne yok " demiş. Imam yine başlamış " olurmu öyle şey ben koskoca imamım itibarım var" falan filan demiş ama sonunda kabul etmiş.

Yine bir cuma çıkışı toplamış cemaati " EY cemaat benim arkamdan konuşuyorlarmış sünnetsizdir diye . ahanda kanıtı.." demiş indirmiş pantalonu. Akşam olmuş kadının kocası eve gelmiş " yav bizim imam ne mübarek adam sırf sünnetsiz diye dedikodusu çıktı diye hemen kanıtladı bize sünnetini" demiş. Kadın içinden "gitti amın 3te 2si" diye geçirmiş. düşünmüş taşınmış bu imam herşeye bir yol buluyor yapamayacağı birşey bulmak lazım demiş.

Ertesi gün imam gelmiş "söyle son isteğin nedir " demiş. Kadın "beni kocamın önünde düzeceksin" demiş. Imam "Yahu olurmu öyle şey ben koskoca imamım itibarım var" falan filan demiş ama sonunda kabul etmiş. Düşünmüş taşınmış bir çıkar yol bulamamış.

Birgün bu kadınla kocası çatıda uyduyu tamir ederken imam tam ezanı okuyacakmışki ne görsün. Seslenmiş kocasına " ey güzel kardeşim olurmu böyle ulu orta sevişmek ayıp değilmi" kocası demiş "yok hocam uyduyu tamir ediyoruz". Imam " gel de burdan bak o zaman nasıl gözüküyor" demiş. Imam çıkmış çatıya geçmiş kadının arkasına... Akşam olmuş kocası gelmiş eve. "Yaw bizim imam ne mübarek adam ordan harbi öyle gözüküyormuş"...

Köyün İmamı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Köyün Ermişi